MENÜ

Természetesen a migrénes fejfájás ellen

 
A tünet jelentkezésekor igyunk egy forró mézes fekete, vagy zöld teát, illetve egyéb magas koffeintartalmú gyógyteát, mint a borsmenta, levendula, rozmaring vagy citromfű teát. A fekete ill. zöld teában lévő koffein megnöveli a vérnyomást, így az agyi ereket kitágítva csökkenti a fejfájást. A kávéval ellentétben fokozatosan szívódik fel a bélben és hosszabb ideig tart, valamint frissnek érezhetjük magunkat tőle.
Használhatunk hideg meleg vizes lábfürdőt is, mivel ez segít szabályozni a fejben lévő erek kitágulását.

 

Mikor fáj a fejünk nem is gondolunk azokra az egyszerű dolgokra, minthogy együnk, vagy, hogy sétáljunk a friss levegőn néhány percet. A vércukorszint csökkenése, valamint oxigénhiány bizony a migrénes fejfájás egyik alapja lehet. Étkezéskor inkább együnk keveset, de rendszeresen. Figyeljünk a migrénes fejfájás kiváltó ételek mellőzésére.

Előnyben kell részesíteni a biogén aminókban szegény élelmiszereket, mint például: burgonya, különféle zöldségek, alma, banán, gabonatermékek, joghurtok, túró, friss sajtok.

 

Fűszerek

 
Az oregánót már a konyhánkból is jól ismerjük, mint fűszernövény, azt viszont kevesen tudjuk, hogy gyógynövényként is használják az idegi eredetű fejfájások ellen. Egy teáskanálnyi oregánólevelet egy csészébe leforrázni, majd 10 perc állás után leszűrve teaként fogyasztható. Naponta akár 3 csészével is ihatunk belőle.
A citromfűből készült tea is hasonlóképp segít a fejfájás leküzdésében.
Elkészítésében hasonlít az oregánóhoz, csak itt két teáskanál szárított citromfüvet alkalmazzunk.

 

Egyéb módszerek

 
Természetesen enyhe masszírozással is mérsékelhetjük a fejfájást, a fájós területen. Egy forró fürdő is kiváltképp segít az ellazulásban.

Az oxigénterápiával a migrénes fejfájás ellen bizonyítottan hatásos, továbbá egyéb betegségek kezelésében, mint a stressz, a depresszió, a fáradtság, a koncentrációképesség, stb. esetében i. A kb. 30 %-os oxigéntartalmú levegő belégzésével napi 5 perces terápiával hasznos fejfájás csillapító módszer.

 

Kiegészítésül adhatók B1-, B2- és B12-vitamin, Schüsslers-féle ásványi sók, továbbá alfa- és gamma-linolen-savak. Ezek csökkentik a prosztaglandin-szintézist, következésképpen a rohamokért felelős szerotonin és a hisztamin felszabadulását.

 

Akupunktúra

Számos klinikai vizsgálat utal arra, hogy az akupunktúra képes csillapítani a fejfájást, de jelenleg még nem áll rendelkezésre annyi bizonyíték a hatékonyság mellett, hogy rutinszerűen javasolni lehessen ezt a módszert.

 

 

A dohányzás és az alkoholfogyasztás is a fejfájás okai közé sorolhatjuk.
Ezeknek a káros szenvedélyeknek az elhagyása és a vitaminok folyamatos pótlása, a testedzés, valamint bármely fent említett természetes gyógymód feledtetheti a kínzó rossz érzéseket. A testedzés során érdemes odafigyelnünk a mentálhigiénéket is karbantartó, néhágy egyszerű gyakorlatra, mellyel a stresszes helyzeteket is könnyebben átvészelhetjük. Ezzel tovább csökkentve a fejfájás kialakulásának gyakoriságát.
A túlzott gyógyszerszedés mellékhatásai miatt nem ajánlatos.

Ha gyakori a visszatérő fejfájásunk, fontos azt orvos által megvizsgáltatni és kideríteni a fejfájás valódi okát.

 

 

 

 

Forrás: http://www.ratalalsz.hu/hir/modszerek-migrenes-fejfajas-kezelesere

http://www.webbeteg.hu/cikkek/fejfajas_migren/1414/alternativ-gyogymodok-a-migren-kezelesere

http://www.femina.hu/egeszseg/migren_okok

 

 

 

Asztali nézet